Jak kupić dobrą odzież roboczą ostrzegawczą?

Stosowanie odpowiedniej odzieży ostrzegawczej jest obowiązkiem wszystkich pracowników, jeśli pracują oni w warunkach, które wymagają zastosowania specjalnego zasygnalizowania obecności ludzi. Posiadanie takiej odzieży jest niezwykle ważne w miejscach o niewielkim oświetleniu naturalnym oraz niewystarczającym oświetleniu sztucznym. W takiej sytuacji, odzież ochronna jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom, co jest wymogiem kodeksu pracy oraz przepisów BHP.

Odzież ostrzegawczą możemy podzielić na kilka kategorii:
– Kamizelki ostrzegawcze – jest to najczęściej spotykany typ odzieży ostrzegawczej. Kamizelki odblaskowe są noszone przede wszystkim przez robotników na budowach. Poliester, z którego zostały wykonane, jest materiałem bardzo wygodnym w użytkowaniu, co zapewni pracownikom komfort. Dodatkowo, większość kamizelek posiada dwie taśmy odblaskowe wszyte dookoła korpusu, które doskonale spełnią swoją funkcję ostrzegawczą.

– Czapka odblaskowa – idealny wybór dla pracowników, którzy wykonują swoje zadania przy niskich temperaturach. Poza samą funkcją ostrzegawczą, czapka w oczywistych sposób będzie stanowić dodatkową ochronę przed zimnem (w przypadku pracy w takich warunkach, zalecane są czapki wykonane z akrylu), albo ochronę przed promieniami słonecznymi (w takim przypadku, zalecamy stosowanie poliestrowej czapki z daszkiem).

– Spodnie ostrzegawcze – długie spodnie z zapinanym dołem nogawek, są nie tylko bardzo wygodne, ale również praktyczne w użytkowaniu. Na nogawkach znajdują się odblaski, które będą spełniać swoją funkcję ostrzegawczą.

– Bluza ostrzegawcza – doskonała do stosowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Zapewnia pracownikowi bezpieczeństwo, a także ochronę przed zimnem oraz deszczem.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej odzieży ostrzegawczej? Przede wszystkim, kluczowe znaczenie ma jakość danego produktu. Odzież ostrzegawcza powinna zapewnić pracownikowi bezpieczeństwo poprzez zasygnalizowanie jego obecności. Dodatkowo, taka odzież powinna być wykonana z trwałych materiałów, które zapobiegną uszkodzeniom stroju w czasie pracy. Dlatego też, zalecamy nabywanie takiej odzieży jedynie w specjalistycznych sklepach stacjonarnych lub internetowych. Pozwoli nam to na kupno odzieży wysokiej jakości, która zapewni pracownikom komfort oraz bezpieczeństwo w czasie pracy.

 

Źródło http://www.beta24.pl/odziez-obuwie-artykuly-bhp/odziez-ostrzegawcza.html

Dodaj komentarz