JAK KUPIĆ DOBRE SPODNIE ROBOCZE?

Odzież robocza to szeroki asortyment obejmujący bluzy, spodnie, kurtki fartuchy, kombinezony, rękawice i nakrycia głowy. Jej głównym zadaniem jest zastępowanie lub ochrona osobistej odzieży pracownika przed zniszczeniem czy zabrudzeniem. W zależności od miejsca pracy i pory roku, odzież dzieli się na ocieplaną i nieocieplaną.

JAK KUPIĆ DOBRE SPODNIE ROBOCZE?

Wybierając spodnie robocze zwrócić należy uwagę na jakość wykonania, materiał, funkcjonalność i wygodę.

Jakość wykonania to przede wszystkim odpowiednie szwy i odpowiednia klasa dodatków takich jak rzepy, suwaki i zaczepy. Doskonałym przykładem wysokiej jakości zamków są, stosowane w spodniach roboczych z serii Beta Utensili, suwaki YKK. Ich głównymi zaletami są trwałość i łatwość użytkowania.

Najczęściej używanymi materiałami są bawełna lub połączenie jej z poliestrem lub poliamidem, co daje większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Bawełna z poliamidem zwana beavernylon jest dodatkowo odporna na wodę i oleje.

Funkcjonalność spodni roboczych to przede wszystkim odpowiednia ilość i rozmieszczenie kieszeni, wstawki, zaczepy i uchwyty. Na przykład spodnie robocze na szelkach Beta 7823 posiadają boczny uchwyt na narzędzia z boku, uchwyt na młotek, kieszeń na przymiar, kieszeń na telefon komórkowy oraz inne kieszenie zamykane na rzepy. Istotnymi kieszeniami są te na kolanach, które stworzone zostały dla wkładek na kolana. W tym rodzaju spodni wykonane są z Cordury czyli nowoczesnego włókna bardzo odpornego na przetarcia i rozdarcia.

Bardzo istotna jest również wygoda i bezpieczeństwo podczas noszenia spodni roboczych. Nie mogą być sztywne, gdyż będą krępować ruchy, natomiast cienkie spodnie bardziej podatne będą na uszkodzenia.
Ocieplane spodnie są przeważnie podszywane flanelą co pozwala na komfort pracy nawet w niskich temperaturach.

Pamiętać należy, że spodnie robocze dobierane powinny być przede wszystkim wedle wykonywanych prac. Inne spodnie potrzebne będą dla mechanika, inne dla hydraulika a inne dla stolarza.

Dodaj komentarz