Pracownik mobilny, czy bezpieczny?

Wybór obuwia to dla każdego cywilizowanego człowieka bardzo ważna decyzja. Decyduje o wygodzie użytkowania, a także zdrowiu naszych stóp. Pośrednio wpływa na samopoczucie i ogólny poziom zadowolenia.

Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wybrać obuwie robocze? Jest to zdecydowanie trudne pytanie zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Powinniśmy postawić na wygodę, czy też może większą mobilność. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdybyśmy nie rezygnowali z żadnej z wyżej wymienionych zalet obuwia roboczego. Tego jednak nie zawsze da się osiągnąć. Większa trwałość obuwia sprawia, że jest ono zdecydowania mniej przyjemne w użytkowaniu. Z tego powodu trzeba wziąć pod uwagę typ wykonywanej pracy. Jeśli jest to praca, w której stopa może być narażona na przykład na zgniecenie czy przytrzaśnięcie, warto zainwestować w buty, które swymi gabarytami a także trwałością zabezpieczą naszą stopę. Jest bardzo ważny punkt w przepisach o bezpieczeństwie i higienie pracy, które powinien respektować każdy pracodawca.

Co tyczy się pracy, w której znacznie bardziej potrzebna jest mobilność. Pracownicy powinni założyć lekkie buty. Nie będą one ciężarem sprawiającym, że pracownik będzie zmęczony po kilku metrach, a w efekcie mniej wydajny.

Prócz tego warto pamiętać, że obuwie powinno być dostosowane do rozmiaru stopy. Pracownik powinien sam przymierzyć but, w którym będzie spędza niemal cały dzień. Jest to niezmiernie ważna dla jego zdrowia i efektywności. Jednakże nawet, gdy pracownik przymierzy obuwie, trzeba dać mu czas na podjęcie decyzji, czy wybór był właściwy.

Słowem podsumowania. Na pytanie, jak wybrać obuwie robocze, ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od typu wykonywanej pracy. Oczywiście najbardziej korzystne jest, aby było jak najbardziej bezpieczne, ale musimy pamiętać także o mobilności pracownika.

Dodaj komentarz